+0  
 
0
93
1
avatar

Molly bought 4.25 pounds of fish for $10.20 what's the unit rate

Guest Feb 17, 2017
Sort: 

1+0 Answers

 #1
avatar+10614 
0

$ 10.20 / 4.25 lbs  =  $ 2.40 / lb        (two dollars and 40 cents per pound)

ElectricPavlov  Feb 17, 2017

6 Online Users

We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners.  See details