Processing math: 100%
 
+0  
 
0
500
2
avatar

A persons paycheck at the start of a new contract is 9000 a year, two years later his paycheck is 10, 112.4, how much percentage did his paycheck go up in. Please explain

 May 20, 2015

Best Answer 

 #2
avatar+118696 
+5

A persons paycheck at the start of a new contract is 9000 a year, two years later his paycheck is 10, 112.4, how much percentage did his paycheck go up in. Please explain

 

10112.49000=55625=1112.4

 

1112.49000×100=30925=12.36

 

12.36%   rise   

 May 20, 2015
 #1
avatar
+5

is your answer 12.36%?

 May 20, 2015
 #2
avatar+118696 
+5
Best Answer

A persons paycheck at the start of a new contract is 9000 a year, two years later his paycheck is 10, 112.4, how much percentage did his paycheck go up in. Please explain

 

10112.49000=55625=1112.4

 

1112.49000×100=30925=12.36

 

12.36%   rise   

Melody May 20, 2015

2 Online Users

avatar