+0  
 
0
65
3
avatar

Four bottles of Powerade cost $3.88. Find the unit price of each bottle.

 Sep 9, 2020
 #1
avatar+26951 
+1

$ 3.88 / 4 bottles   =   3.88/4    dollars per bottle  = ......... $/bottle

 Sep 10, 2020
 #2
avatar
0

That isnt the correct answer. The real answer is 0.97 cents we did this problem in class and the answer was 97 cents so im not sure what grade you are in but im in 6th and i knew that.but nice try :)

Guest Sep 11, 2020
 #3
avatar
0

DID YOU DIVIDE: 3.88 / 4 ?? IF YOU DID, WHAT IS THE ANSWER? 0.97 cents !!!!???

 Sep 11, 2020

47 Online Users

avatar
avatar
avatar