+0  
 
0
32
1
avatar

Mark buys two wooden boards that are 7.25 feet long each. The cost of the board is $1.25 per foot, including tax. What is the total cost, in dollars, of Mark’s board? Round your answer to the nearest hundredth place.Round your answer to the nearest hundreth

 Oct 10, 2020
edited by Guest  Oct 10, 2020
 #1
avatar+27725 
+1

EACH board costs    1.25 $/ft  *  7.25 ft   =   $   .........  

     If you want the total price for two, multiply the above answer by 2

 Oct 10, 2020

33 Online Users

avatar