+0  
 
+3
806
3
avatar

A 3-pound bag of rice costs $3.39. What is the unit price?

 Nov 25, 2014

Best Answer 

 #3
avatar+109785 
+10

It is the other way around Selena  :)

cost/bag = money/number of bags    

 Nov 26, 2014
 #1
avatar+10 
+3

I dont Konw

 #2
avatar+285 
+8

ok all you have to do is divide the 3 pounds to $3.39 the you will get your unit price ok

 Nov 25, 2014
 #3
avatar+109785 
+10
Best Answer

It is the other way around Selena  :)

cost/bag = money/number of bags    

Melody Nov 26, 2014

9 Online Users

avatar