+0  
 
0
45
2
avatar

A 9-pack of envelopes costs $1.72. What is the unit price, rounded to the nearest cent?

 Dec 7, 2020
edited by Guest  Dec 7, 2020
 #1
avatar
0

172 cents / 9 envelopes  = ~ 19 cents per envelope

 Dec 7, 2020
 #2
avatar
0

A 4-pack of ice cream sandwiches costs $3.39. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
 

 Dec 7, 2020

64 Online Users

avatar
avatar