+0  
 
+3
345
2
avatar

A 9-pack of straw hats costs $6.84. What is the unit price?

 Nov 25, 2014

Best Answer 

 #1
avatar+285 
+13

Here's an example of how to answer that question:

 A box of rice costs $2.99 for 
62 oz.  Find the unit cost.

$2.99 ÷ 62

Solution: $0.05

to your question here's what you do $6.84/9=

then you will get your answer <3

 Nov 25, 2014
 #1
avatar+285 
+13
Best Answer

Here's an example of how to answer that question:

 A box of rice costs $2.99 for 
62 oz.  Find the unit cost.

$2.99 ÷ 62

Solution: $0.05

to your question here's what you do $6.84/9=

then you will get your answer <3

SelenaPubblT Nov 25, 2014
 #2
avatar+109785 
+5

Good answer Selena  

 Nov 26, 2014

15 Online Users

avatar