+0  
 
0
60
1
avatar

A candy bar and a piece of bubble gum together cost 1.50.  The candy bar costs a dollar more than the bubble gum.  How much does the piece of bubble gum cost, in cents?

 May 5, 2023
 #1
avatar
0

0.25 

 May 5, 2023

2 Online Users

avatar