+0  
 
0
41
1
avatar

A pack of paper costs $1.75, including tax. Mr. Valentino wants to purchase packs of paper for his class and has a $25 budget. Write and solve an inequality to solve for the number of packs of paper Mr. Valentino can purchase, and describe the graph of the solution.

 Jun 19, 2023

1 Online Users

avatar