+0  
 
0
72
1
avatar

A kilogram of raisins costs $6.54 and a kilogram of nuts costs $7.28.

 

 May 3, 2020
 #1
avatar
0

6.54 r   +   7.28 (6- r)       =   7.1  (6)         solve for r= the # raisins then  nuts = 6-r 

 May 3, 2020

54 Online Users

avatar
avatar
avatar