+0  
 
0
256
4
avatar

what is a better deal 30 pound dog food for $30 dollars or 4 pound dog food for 5.70 ( please show math the 4 pound is better quality I would just like to know the difference )

Guest Jun 12, 2017
 #2
avatar
0

You're telling us the answer

Guest Jun 12, 2017
 #3
avatar
0

I don't get the question sorry 

Guest Jun 12, 2017
 #4
avatar
0

$30 / 30 =$1 per pound

$5.70 / 4 =$1.43 per pound

$1.43 - $1 =$0.43 cost difference between the two per pound.

Guest Jun 12, 2017

14 Online Users

avatar

New Privacy Policy

We use cookies to personalise content and advertisements and to analyse access to our website. Furthermore, our partners for online advertising receive information about your use of our website.
For more information: our cookie policy and privacy policy.