+0  
 
0
331
4
avatar

what is a better deal 30 pound dog food for $30 dollars or 4 pound dog food for 5.70 ( please show math the 4 pound is better quality I would just like to know the difference )

 Jun 12, 2017
 #2
avatar
0

You're telling us the answer

 Jun 12, 2017
 #3
avatar
0

I don't get the question sorry 

 Jun 12, 2017
 #4
avatar
0

$30 / 30 =$1 per pound

$5.70 / 4 =$1.43 per pound

$1.43 - $1 =$0.43 cost difference between the two per pound.

 Jun 12, 2017

36 Online Users

avatar
avatar