+0  
 
0
126
4
avatar

what is a better deal 30 pound dog food for $30 dollars or 4 pound dog food for 5.70 ( please show math the 4 pound is better quality I would just like to know the difference )

Guest Jun 12, 2017
Sort: 

3+0 Answers

 #2
avatar
0

You're telling us the answer

Guest Jun 12, 2017
 #3
avatar
0

I don't get the question sorry 

Guest Jun 12, 2017
 #4
avatar
0

$30 / 30 =$1 per pound

$5.70 / 4 =$1.43 per pound

$1.43 - $1 =$0.43 cost difference between the two per pound.

Guest Jun 12, 2017

25 Online Users

We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners.  See details