Loading [MathJax]/jax/output/SVG/config.js
 
+0  
 
0
652
1
avatar

Gummy bears cost 4.99 per pound. How much would 6.5 pounds cost?

 Sep 3, 2015
 #1
avatar
0

Just multiply the two numbers together: 4.99 X 6.5=$32.44, the cost of 6.5 pounds.

 Sep 3, 2015

2 Online Users