+0  
 
0
258
2
avatar

Find the unit rate. A 6oz jar of jalapeƱos costs $2.34

Guest May 19, 2017
 #1
avatar+88871 
+1

 

Unit rate   =   price  / quantity  =  2.34 / 6  =  39 cents per ounce

 

 

cool cool cool

CPhill  May 19, 2017
edited by CPhill  May 19, 2017
 #2
avatar
0

Thanks! :DDD

Guest May 19, 2017

5 Online Users

New Privacy Policy

We use cookies to personalise content and advertisements and to analyse access to our website. Furthermore, our partners for online advertising receive information about your use of our website.
For more information: our cookie policy and privacy policy.