+0  
 
0
1931
1
avatar

A bottle of TNT Tonic contains 10 1/2 oz. and sells for 98 cents. What is the cost per oz.?

 Sep 16, 2015
 #1
avatar
0

 bottle of TNT Tonic contains 10 1/2 oz. and sells for 98 cents. What is the cost per oz.?

98/10 1/2=9 1/3 cents per ounce.

 Sep 16, 2015

0 Online Users