+0  
 
0
73
2
avatar

Amanda spent $31.50 on 3.5 pounds of cookies. How much would it cost her to purchase 5 pounds of cookies at the same price?

 Jan 23, 2020
 #1
avatar
+1

31.50 / 3.5 = $9 per pound

$9 * 5 = 45 bucks.

 Jan 23, 2020
 #2
avatar
0

45 dollAR   

 Jan 23, 2020

19 Online Users

avatar
avatar
avatar