+0  
 
0
158
1
avatar

At the grocery store, Henry bought c pounds of cashews for $4.99 per pound. If he buys 2 pounds, how much will they cost?

 Apr 27, 2021
 #1
avatar+2266 
0

2*4.99

2 pouds, each 4.99 dollars

 

=^._.^=

 Apr 27, 2021

28 Online Users

avatar
avatar