+0  
 
0
91
1
avatar

Lola bought 4.25 yards of ribbon. The ribbon cost $1.79 per yard. What was the total cost of her ribbon?

 Dec 6, 2019
 #1
avatar+109226 
+1

Total cost  =  Number of yards bought x  cost per yard  =  4.25  x 1.79......can you  take it from here   ????

 

 

 

cool cool cool

 Dec 6, 2019

60 Online Users

avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar