+0  
 
0
62
1
avatar

A company is making a new snack by combining dried apples and dried peaches the dried apples will cost $14 per pounds and the peaches will cost $9 per pound the company hopes to make a test batch of the snack that weights 24 pounds and has budgeted $291 how many pounds of dried apples and peaches will be used?

 Jan 17, 2020
 #1
avatar+11670 
0

How many pounds of dried apples and peaches will be used?

laugh

 Jan 17, 2020

52 Online Users

avatar
avatar