+0  
 
0
35
1
avatar

If 4 pounds of sugar cost $2, the cost of 1 pound of sugar is $ and the cost of 10 pounds of sugar is $

 Aug 24, 2023
 #1
avatar+129742 
+1

Cost per lb.  =   $2 / 4 lbs  =  .50 / lb.  =  50 cents per pound

 

You should be able to answer now

 

cool cool cool

 Aug 24, 2023

9 Online Users

avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar