+0  
 
0
69
1
avatar

If 6 choc ices cost 384 pence, how much do 11 choc ices cost?

 Apr 28, 2023
 #1
avatar
0

Why are you problems with a simple question like that?

 

6 pieces cost 384 pence

 

So: 1 piece costs: 384 / 6=64 pence

So: 11 pieces will cost: 11 x 64 =704 pence.

 Apr 28, 2023

3 Online Users

avatar