+0  
 
0
159
1
avatar

Mrs. Hilt bought 3 hotdogs, 2 servings of nachos, and 4 pizzas. Each of the items cost $1.50. How much did she pay for all the food?

Guest Oct 30, 2017

Best Answer 

 #1
avatar
0

So, if each item is $1.50, then 3 hot dogs cost $4.50, 2 nachos cost $3.00 and 4 pizzas cost $6.00 and all that together is $13.50.

Guest Oct 30, 2017
 #1
avatar
0
Best Answer

So, if each item is $1.50, then 3 hot dogs cost $4.50, 2 nachos cost $3.00 and 4 pizzas cost $6.00 and all that together is $13.50.

Guest Oct 30, 2017

41 Online Users

avatar

New Privacy Policy

We use cookies to personalise content and advertisements and to analyse access to our website. Furthermore, our partners for online advertising receive information about your use of our website.
For more information: our cookie policy and privacy policy.