+0  
 
0
113
1
avatar

Michael paid $11.48 for cheese at the deli counter. The cheese cost $3.28 per pound. How much cheese did Michael buy?

Guest Apr 20, 2017
Sort: 

1+0 Answers

 #1
avatar+12 
+1

11.28/3.28 = 3.5 pounds of cheese

Teruki  Apr 20, 2017

15 Online Users

avatar
avatar
avatar
avatar
We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners.  See details