+0  
 
0
215
1
avatar

Michael paid $11.48 for cheese at the deli counter. The cheese cost $3.28 per pound. How much cheese did Michael buy?

Guest Apr 20, 2017
 #1
avatar+12 
+1

11.28/3.28 = 3.5 pounds of cheese

Teruki  Apr 20, 2017

13 Online Users

avatar

New Privacy Policy

We use cookies to personalise content and advertisements and to analyse access to our website. Furthermore, our partners for online advertising receive information about your use of our website.
For more information: our cookie policy and privacy policy.