+0  
 
0
154
2
avatar

.

A 32-oz bottle of water costs $1.92. What is the cost per ounce?

$0.53/oz

$5.33/oz

$0.06/oz

$0.60/oz <-----this is the answer

 Jan 28, 2019
edited by Guest  Jan 28, 2019
 #1
avatar+106532 
+1

1.92 / 32  =   .06 /oz   

 

cool cool cool    

 Jan 28, 2019
 #2
avatar
0

it might be 0.06

 Jan 28, 2019

12 Online Users