+0  
 
0
41
1
avatar

Marian bought a 2L bottle of fruit juice for $5.50. Ivan bought a 0.75 L bottle of the same juice for $2.95. Which was the better buy? How much money would you save if you purchased 12 L of the juice?

 Mar 31, 2021
 #1
avatar+31365 
0

Please do not post questions multiple times     cheeky

 Mar 31, 2021

62 Online Users

avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar