+0  
 
+1
29
2
avatar+82 

Voldemort bought 6.666666... ounces of ice cream at an ice cream shop. Each ounce cost 0.60 How much money, in dollars, did he have to pay?

 Jul 25, 2020
 #1
avatar+25868 
+2

6.666666....   is the same as  6 2/3

6 2/3  * .60 = $ 4.00

 Jul 25, 2020
 #2
avatar+82 
0

Thanks!:)

laureli  Jul 25, 2020

15 Online Users

avatar
avatar
avatar
avatar
avatar