+0  
 
0
174
1
avatar

saffron cost $73 an ounce( i'm not making that up). How many kilograms would you buy for $ 950

Guest Sep 12, 2017
 #1
avatar
0

1 ounce = 28.35 grams

$950 / $73 =13.0137 ounces of saffron.

13.0137 x 28.35 =368.94 grams of saffron.

368.94 / 1,000 =0.36894 kg of saffron.

Guest Sep 13, 2017

14 Online Users

avatar

New Privacy Policy

We use cookies to personalise content and advertisements and to analyse access to our website. Furthermore, our partners for online advertising receive information about your use of our website.
For more information: our cookie policy and privacy policy.