+0  
 
0
51
1
avatar

cheese cost 14.88 per kg. find the cost of 250 g of cheese

 Feb 18, 2020
 #1
avatar+109740 
+1

14.88 / kg  x   kg /  1000g  x  250 g   =

 

14.88 / 1000  * 250

 

14.88 ( 250/1000) 

 

14.88 (1/4)  = 

 

3.72

 

 

cool cool cool

 Feb 18, 2020

52 Online Users

avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar