+0  
 
0
76
1
avatar

Three pencils and rubbers erasers cost 40 cents and pencils and five rubbers cost 67 cents what is cost of one pencil?

 Mar 15, 2022
 #1
avatar+32959 
+1

The following gives a possible solution, subject to some assumptions:

 

 Mar 15, 2022

25 Online Users

avatar