+0  
 
0
198
2
avatar+111 

A ballpoint pen cost 8 times as much as an exercise book. John spent 2/5 of his money one exercise books and 1/3 of the remainder on 3 ballpoint pens. How many exercise books did he buy?

 Aug 26, 2021

15 Online Users

avatar