+0  
 
0
146
1
avatar+644 

hi plz help

Image and video hosting by TinyPic

waffles  Dec 7, 2017
 #1
avatar
0

P=Pens, p=pencils

 

6P + 1p =10-1=9

4P + 2p =10-2=8, solve for P, p

P =$1.25 - cost of 1 Pen

p =$1.50 - cost of 1 pencil.

Guest Dec 7, 2017

16 Online Users

avatar
avatar

New Privacy Policy

We use cookies to personalise content and advertisements and to analyse access to our website. Furthermore, our partners for online advertising receive information about your use of our website.
For more information: our cookie policy and privacy policy.