+0  
 
+1
90
2
avatar

If I have 3 apples and 2 pears and I spent a total of 3 dollars and I know apples cost half as much as pears. What did I spend on apples and pears?

 May 5, 2021
 #1
avatar+2209 
0

I think you spent 3 dollars on apples and pears since it says "I spent a total of 3 dollars"

 

=^._.^=

 May 5, 2021
 #2
avatar
0

👏S👏t👏u👏p👏I👏d

Guest May 5, 2021

15 Online Users